Endüstriyel Mutfak Davlumbaz Söndürme Sistemi

Endüstriyel mutfak davlumbaz yangın söndürme sistemi

Mutfak çalışanları için en can alıcı nokta olsa gerek. Havalandırma sistemleri gibi endüstriyel mutfak davlumbaz söndürme sistemi de çok önemlidir. Mutfak davlumbaz yangın söndürme sistemi çalışması otomatik olarak müdahile etmesi çok mühim. Davlumbazlar yangın çıkış kaynaklarının en kritik noktasıdır. Çalışan güvenliği bu noktada direk etki altında olabiliyor. Tehlike ile yüz yüze gelmek bu noktada gerçekleşiyor. Direk tehlikeye maruz kalmaları her an olabiliyor. Endüstriyel mutfak projeleri oluşturma ve planlaması aşamasından iş ve işçi güvenliği ilk planda tutularak çizilmesi gerekir. Davlumbaz söndürme sistemleri halk arasından otomatik davlumbaz yangın söndürme sistemi olarak bilinmektedir. En iyi ve tavsiye edilen sistemler ikiye ayrılıyor;

  • Sadece Su Yangın Söndürme Sistemleri,
  • Kimyasallar ile Karbondioksit

Sadece Su Yangın Söndürme Sistemleri

Bu sistem basit ve çokta etkili olmayan yöntemdir. Serbest su akışı ile sistem çıkan yangını söndürmeye çalışıyor. Çokta tercih edilen sistem olmayan bu sistem etkili olmadığı görüldüğü için tercih edilen sistemler arasından olmuyor. Yani davlumbaz için çokta tercih edilmiyor.

Davlumbaz Söndürme Sistemi
Su ile Davlumbaz Söndürme Sistemi

Kimyasallar ile Karbondioksit Yangın Söndürme Sistemleri

Davlumbaz Söndürme Sistemi
Davlumbaz Söndürme Sistemi

Bu sistem popüler ve kullanışlı olanıdır. Sistem davlumbaz içine monte edilen söndürme ekipmanlarının bilinen yangın söndürme tüplerinin içerisindeki aynı kimyasallar ile yangın anından otomatik olarak o bölgeye püskürtmesi ile müdahalesi ile oluşuyor. En popüler ve kullanışlı olan sistemdir. Diğer sisteme göre maliyetli olmasına rağmen tüketici, ve satıcıların güvenlik acısından ortak noktayı buluştukları sistemdir. En küçük işletme acısından da maliyetli olan endüstriyel mutfak tasarımları bu tip davlumbaz söndürme sistemi ile güçlendirilmezse ve güvenliği sağlanmaz ise ileride yaşanabilecek olan bir sıkıntı ile emeklerin heba olması an meselesi olabilir.

Bir yanıt yazın