Tepsi Taşıma Arabaları

Genellikle hastaneler ve bakım evlerinden kullanılan tepsi taşıma arabaları yemek dağıtımının sık ve çok yağılan işletmeler için kullanımı uygundur. En çok ve sık kullanılan yerler hastaneler ve özel bakım evleri gibi işletmeler oluyor. yatılı hizmet veren kurumlar ve bazı otellerde bu tipi yemek servis arabalarını, tepsi taşıma arabalarını kullanıyorlar. Birden fazla yemek tepsisini tek seferde taşımak için kullanılan bu araçlar dağıtılan yemeklerin boşlarını geri toplamak içinde büyük kolaylık dağlamaktadır. Özellikle 200-300 yataklı bir hastanenin yemek işletmesini alan firmaların tek seferde 200 den fazla kişiye yemek servisini hızlı bir şekilde yapabilmesini mümkün kılıyor. Yoksa tekbir seferde bu kadar kişiye yemek servisi yapılması mümkün olmaz.

Peki yemek tepsisi taşıma arabalarını alırken kullanırken nelere dikkat etmeliyiz?
Satın alacağınız ürünün iyi değerlendirmesini yapmalısınız. Maksimum taşıma kapasitesini iyi değerlendirmekte en öncelikli seçileceklerden biri olmalıdır.

Bir servis aracı kullanım kapasitesi kadar kullanım ömründe göz önünde bulundurmalısınız. Sürekli gün içinden 6 – 7 sefer servise çıkan bir aracın mobil hareket etmesi ve çalışma alanından çalışanlar için kullanım ergonomisine çok önemlidir. Tam kapasite çalışan hastanelerde servis arabası da tam kapasite tepsi ile servise çıkacağı anlamına gelir. Doluluk yükü ile kullanımı rahatlığını testide çok önemlidir.