Endüstriyel Sanayi Tipi Buzdolabı Fiyatları ve Modelleri

sanayi tipi buzdolabı

Gelişen teknoloji ve kullanıcı deneyimlerine bağlı olarak en yeni sanayi tipi buzdolabı modelleri ve her alandan gönül rahatlığı ve vista makine güvencesi altında endüstriyel buzdolabı modellerini web sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

İster büyük ister orta ölçekli bir işletme sahibi olun aradığınız marka ve modeli geniş çalışma ve pazarlama ağı içerisinde size en uygun olan cihazı tecrübeli kadromuzla seçerek ticaretin en önemli kaynağı vakitten  tasarruf edebilirsiniz.

Endüstriyel Buzdolabı

Sanayi tip buz dolapları yada Endüstriyel soğutucular satın alınırken alanına yerine ve kullanım amacına uygun olanı seçiminin önemi tartışamaz.  Uygun soğutucu alınmaması hem tüketici hemde kullanıcı acısından olumsuz geri dönüşleri arttıracaktı. Vista Endüstriyel Makine olarak biz doğru cihazın doğru alanda kullanıcısı ile buluşmasını sağlamak için çaba harcıyoruz.

Dikey yada yatay eksenli modellerin yanı sıra yarı cam yada yarı acık soğutucu modelleri stoklarımızda mevcut.

daha fazlası için bize ulaşın

Sanayi Tipi Endüstriyel Buzdolabı modelleri

Soğutucu / Dondurucu

Mutfakların olmazsa olmazları olan buzdolabı modelleri, yani soğutucu ve dondurucular kendi aralarından bir kaç modele ayrılıyor. Modeller kendi aralarından Dik tip soğutucular bildiğimiz ev tipi modelleri gibidir. Tezgah tipi olan modelleri ise marketlerde görmeye alışkın olduğumuz dondurma ve donmuş gıda modellerinin sergileyen dolap tipleridir. Sıklıkla karşımıza çıkan diğer modeller ise şişe soğutucuları olan dolaplardır. Teşhir üniteleri ve şarap dolaplarını unutmamakta fayda var. Sektörde çok sık talebi olmayan şarap dolapları ise az aranan ama çok iş yapan modellerden biri oluyor. Birden fazla model ve çeşidi markaya sahip olan Sanayi Tipi Buzdolabı modelleri hakkından detaylı bir analiz ve bilgi için lütfen bizleri arayınız.

Dik Tip Soğutucular

Dik Tip Soğutucular
Peynir ekmek gibi satılan modeller demekte fayda var. Bir mutfak bazı durumlarda bu dolaptan 3 ten fazla kullanabiliyor. Bu duru endüstriyel mutfak işletmesinin büyüklüğüne göre deşiklik gösterebiliyor. Genelde orta ölçekli diye tabir ettiğimiz çoğu restoran bu tip dik cihazları fazla kullanıyorlar. Sadece bunu değil, Tezgah tipi modellerde çokça satılan diğer modellerimiz.

Tezgah Tip Soğutucu

Tezgah Tip Soğutucu
Sürekli neredeyse her gün karşınıza çıkan bir model dersek yanlış olmaz. En çokta fastfood  zincirlerinin tezgahlarının altından küçük gıdaların depolanmasından kullanılırlar. Mayonez, ketçap gibi gıdaların kullanımı ve depolanıp uzun süre  saklanabilmesi için ideal tezgah altı dolaplardır. Sadece fastfood zincirlerince olamakla mukabil bir çok alandan en iyi hizmeti verebilmek için kullanımı olmaktadır.

Şişe Soğutucu

Şişe Soğutucu
Görselde verdiğimiz örnek dolap Şişe soğutucu modellerinin en geniş ve depolama alanı en çok olan modellerinden olanıdır. Büyük marketlerin meşrubat restoranlarında en çok görmekte olduğunuz bu tip Şişe Soğutucu buz dolapları birden fazla modele sahiptir. Alternatifleri en çok olan bu tip model sorgucular ihtiyaca ve kullanılacak alanın ölçülerine göre doğru seçilmelidir. Sanayi tipi buz dolabı modellerinin en büyük buzdolabı modeli denebilir.

Teşhir Üniteleri

Teşhir Üniteleri
Klasik bir pastahane teşhir üniteleridir. en küçük işletmeden en büyük işletmeye kadar uzun bir alanda kullanılmaktan vazgeçilemeyecek derecede öneme ve büyük bir kolaylığa sahip teşhir üniteleri kasap ve benzeri şarküteri ürünlerin sergilenmesinden de rol oynamaktadırlar. En eski modelleri ile en yeni modelleri her zaman bir birlerine en yakın görünüşte olsa da enerji ve tüketim faaliyeti hesaplaması için en yeni modellerin tercih edilmesini tavsiye ederiz.

Şarap Dolapları

Şarap Dolabı
En lüks dolaplar dandır.  Şarap ve klasik şarap dolapları tam bir dekorasyon canavarıdır. Ortama uyum sağlaması gerektiği yerde sessizce işini yapan ciddi bir modeldir. Diğer kaba ve çok yer kaplayan hantal görünüşlü olmayan bir ürün grubudur. Estetiğin teknoloji ile ilk buluşması olmasa da dönüm noktası denebilir. Yine birden fazla model ve marka seçeneği ile vista endüstriyel olarak şarap dolapları konusunda sizlere en iyi ve en yeni modeli sunmak için buradayız.

Buz Makineleri

Buz Makinesi
cafe ve soğuk içecek servisinin yapıldığı tüm işletmelerin göz bebeği gibidir. Özellikle yaklaşan yaz aylarından soğuk bir kol yada benzeri bir içecek tüketecekseniz aranana en çok buz makineleri olabilir. Şekilli ve irili ufaklı bir çok buz makinesi modeli vardır. Kendileri sistemin elektronik devreleri ile belirli miktarlarda basınçlı su ile dolan hazırlananla ani soğuk dalgaları ile küçük buzlara çeviriler. Bu şekilde sürekli olarak taze buzunuz hazırda bekler. Sanayi Tipi Buzdolabı modelleri.

Manitowac Buz Makineleri

Ticari soğutma bakımının ekipman ömrünü yıllarca uzatacağını ve elektrik tüketiminde büyük tasarruf sağlayabildiğini biliyorum. Bu makale Ticari Soğutma Bakımının önemini açıklayacaktır . Ayrıca, temel DIY Bakımı ile müteahhit tarafından yapılan profesyonel temizlik ve kontrollerin ana hatlarını çizecektir . Yüklenici ziyaretleri arasında ekipman sahiplerinin bazı temel bakım görevlerini yerine getirmeleri mümkündür.

Electrolux Buz Makineleri

Ticari Soğutma Bakımı , özellikle Walk-In Soğutucuları , Dondurucular ve Buz Makineleri söz konusu olduğunda çok önemlidir . Bu özellikle hat soğutucuları söz konusu olduğunda geçerlidir. Tüm soğutmanın ısıyı atması gerekir. Birimlerin çoğu bunu hava soğutmalı bir kondenser bobinden yapar . sanayi tipi buzdolabı, Bu, bobinin içinden hava çekerek yapılır. Bu, kondenser bobini üzerinde toz ve tortunun oldukça hızlı bir şekilde oluşmasına neden olur.

Düzenli olarak kondansatör bobinleri temizlemek için başarısızlık olacak elektrik tüketimini arttırın ve yanmış kablolama, arızalı kondenser fan motoru, sınırlı ölçüm cihazı veya arızalı bir kompresör gibi ana sistem bileşeninin arızalanmasına yol açın. Bunlar, bazılarıdır, ancak bakım eksikliğinin olası sonuçlarının tümü değildir. Kuşkusuz sanayi tipi buzdolabı, zayıf bakım ekipmanın ömrünü kısaltır ve elektrik tüketimini arttırır. Bunun için iyi kaliteli ürünlerin sürekli bakım yapılmalıdır. Bakımı yapılan her elektronik cihaz sizin uzun yıllar kullanımınızda kaçacaktır.

Hoshizaki Buz Makineleri

Müteahhit temizliği ve gerçekten yardımcı olabilecek kontroller arasında yapabileceğiniz şeyler var. Aşağıda, ticari soğutma ekipmanınızın ömrünü uzatmak için yapabileceğiniz görevlerin bir listesi verilmiştir.

Kondansatör bobini bağımsız soğutma alanında gözle kontrol edin. Çoğunlukla kondansatör bobini, ticari soğutucular ve dondurucuların üstünde veya altında bir kapağın arkasındadır. Kondenser bobinleri ayrıca bir birimin önünde sağa veya sola yerleştirilebilir ve ayrıca birimin arkasına yerleştirilebilir.

Sanayi Tipi Buzdolabı Modelleri

Kondenser kapağı genellikle bir Philips tornavidayla çıkarılabilir. Bazen kapağı çıkarmak için ¼ ”veya 5/16” somun sürücüsü gerekir. Resimde birkaç sanayi tipi buzdolabı ve kondenser görülmektedir.

Kapı contalarını (contalar) kontrol edin. Soğutma üniteniz şartlandırılmış alanı soğutmak için yeterince çalıştı. Sıcak mutfak havasının yırtık veya ayrık contalardan sızmasına izin vermeyin. Kapı contasının dört tarafının da kopma veya yırtılma olup olmadığını yavaşça kontrol edin. Contanın gerçekte dört taraftan da iyi sızdırmaz olduğundan emin olun. Yiyecek artıklarını gidermek için contaları hafif sabunlu suyla temizleyin.

Endüstriyel Buzdolabı Modelleri

Görünen herhangi bir tahliye hattı çıkışını kontrol edin. Genellikle, yoğuşma suyu tahliyeleri, kompresörün altında bulunan soğutma ünitelerinin arkasındaki soğutucuların tabanında bulunur. Üstten monte kompresöre sahip ünitelerde drenaj ayrıca ünitenin üstünde de bulunabilir. Tahliye ucunu temizleyin. Aşağıda, soğutucu ve dondurucu tahliye hatlarının temiz tutulması ile ilgili bir ipucu verilmiştir.

Tahliye çıkışına bir saman yerleştirebilirsiniz. Pipetin boşaldığı yere nemli bir bez sarın. Samanı nemli bir bezle drenaja sıkıca tutarken, pipete hava üfleyin ve süzün. Bu, kısıtlamaları temizlemeye yardımcı olacaktır. Boşaltma ayrıca bir müteahhit tarafından yılda birkaç kez boşaltılmalıdır.

sanayi tipi buzdolabı

Çoğu market veya restoran işletmecisinin müteahhit tarafından planlanan temiz ve kontroller arasında kondenser bobinlerini, contaları ve drenaj hatlarını kontrol etmek için iyi olacağına inanıyorum. Bu üç şeyi en az ayda bir kez kontrol etmenizi öneririm. Ayrıca, ekipmanın yılda en az iki kez profesyonel bir bakımının yapılmasının ekipman güvenilirliğini, uzun ömürlülüğü ve verimliliği arttırmanın en iyi yolu olduğunu düşünüyorum.

Bir yüklenici, ekipman sayımı yaparak bir bakım planı sunabilir. Profesyoneller, bataryaları ve tahliye kanallarını son kullanıcılardan çok daha iyi temizler. Bu, ekipmanın düzgün çalışması için önemlidir. Yüklenici önleyici bakım ziyareti sırasında kontrol edilmesi ve bakımı yapılması gerekenlerin kapsamlı bir listesi aşağıdadır.

sanayi tipi buzdolabı

 • Tüm hava soğutmalı kondenser bobinlerinin basınçlı temizliği
 • Tüm kanalizasyonlarda basınçlı temizleme
 • Sıcaklık kontrolü
 • Bisiklet kontrol
 • Soğutucu akışkan seviyesi kontrolü
 • Kapı contalarının / contalarının kontrolü
 • Menteşelerin ve / veya otomatik kapı kapatıcıların muayenesi
 • Yağ portları mevcut olduğunda yağ motorları veya yatakları
 • Ünite termometresinin doğruluğunu kontrol edin
 • Ünite yalıtımını kontrol edin
 • Ünite kablolamasını kontrol edin
 • Ünite kompresörünü inceleyin
 • Marka, model, seri numarası ve sıcaklık ile birlikte her ünite hakkında ayrıntılı bir rapor
 • İhtiyaç duyulan onarımların ayrıntılı bir listesi
 • Bu makale faydalı olmuşsa, aşağıdaki vistamakine.com da ilgi çekici olabilir.

2. ikinci el sanayi tipi buzdolabı

Vista Endüstriyel Makine olarak firma bünyemizde 2. ikinci el sanayi tipi buzdolabı ve dondurucu satışı yada alımı yapmamaktayız. Anlayışınız için teşekkürler.

Bir yanıt yazın